Yozgat Bozok Üniversitesi

GENEL DUYURULAR

Sürekli Eğitim Uygulama ve Araştırma Merkezi Eğitim ve Sertifika Programları

Sürekli Eğitim Uygulama ve Araştırma Merkezi Eğitim ve Sertifika Programları

DİKSİYON KURSU

Sürekli Eğitim Merkezimiz (BOSUYAM) tarafından DİKSİYON KURSU düzenlenecektir.

Kurs Hakkında:

Gündelik konuşmalardan ziyade meslek olarak kamera önü çalışmak isteyenler, genelde topluluğa hitap eden kişiler, sunum yeteneğini geliştirmek, seslendirme yapmak isteyenler ve aktif olmasa bile ilgi duyan bireylerin kelimeleri daha doğru icra edebilmeleri adına amaçlanmış bir kurstur.

Kursa kimler katılabilir?

Öğrenciler ve doğru konuşmayı hedeflemiş, konuya ilgi duyan herkes katılabilir. Kurs bitiminde başarılı olan kursiyerlere ÜNİVERSİTE ONAYLI KATILIM SERTİFİKASI verilecektir. 

Başlama tarihi: 26.02.2020

Kurs Ücreti: Öğrenci :350 TL- Dışardan Katılım: 400 TL

Kurs Eğitmeni: Öğr. Gör. Yasemen GÖKSÜGÜR
Kurs Günleri ve Saatleri: Kursumuz 10 hafta yapılacak olup, haftada 4 saat kurs verilmesi planlanmaktadır.

Başvuru: bosuyam@yobu.edu.tr  e-posta  adresine isim, soy isim ve telefon numaranızı içeren bir e-posta ile ön talepte bulunabilirsiniz. 

Kurs materyalleri merkezimiz tarafından karşılanacaktır.

HALKLA İLİŞKİLER VE İLETİŞİM EĞİTİMİ

Sürekli Eğitim Merkezimiz (BOSUYAM) tarafından Halkla İlişkiler ve İletişim Eğitimi düzenlenecektir.

Kurs Hakkında: Halkla İlişkiler ve İletişim Eğitimi kursunun amacı özel sektörde veya kamuda halkla ilişkiler ve ilişkili görevleri yürüten profesyonlere mesleki gelişimlerine katkı sağlayacak bir eğitim vermektir.

Kursa kimler katılabilir?

Çalışanlar, özellikle halkla ilişkiler alanındakiler, konuya ilgi duyanlar kursa katılabilir. Kurs bitiminde ÜNİVERSİTE ONAYLI KATILIM SERTİFİKASI verilecektir.

Başlama tarihi: 04.03.2020

Kurs Ücreti: Öğrenci 150 TL Diğer 200 TL

Kurs Eğitmeni: Dr.Öğr. Üyesi Simge AKSU
Kurs Günleri ve Saatleri: Kursumuz 6 hafta yapılacak olup, haftanın 2 günü 18.00’dan sonra 2 saat kurs verilmesi planlanmaktadır.

Başvuru: bosuyam@yobu.edu.tr   e-posta  adresine isim, soy isim ve telefon numaranızı içeren bir e-posta ile ön talepte bulunabilirsiniz. 

Kurs materyalleri merkezimiz tarafından karşılanacaktır.

SPOR KOÇLUĞU EĞİTİMİ SERTİFİKA PROGRAMI

Sürekli Eğitim Merkezimiz (BOSUYAM) tarafından SPOR KOÇLUĞU EĞİTİMİ SERTİFİKA PROGRAMI düzenlenecektir.

Kurs Hakkında:

Spor koçları, bireylerin/sporcuların daha iyi ve uygun ortamlarda spor yapmalarına yardımcı olabilmekte, hareketlerde, uygulamalarda eksik veya hataların görülmesine katkı sağlamakta ve bireylere, sporculara sportif danışmanlık yapabilmektedirler.  

Spor Koçluğu iş olanakları:

Diyet Merkezlerinde, Spor salonlarında, Özel Okullarda, Fitness salonlarında, Sağlıklı beslenme ile ilgili faaliyet gösteren merkezlerde (oteller, spa...) çalışabilir, kendi işyerlerini açabilir ve bireysel koçluk yapabilirler.

Kursa kimler katılabilir?

Öğrenciler, doktorlar, psikologlar, hemşireler, polisler, öğretmenler, akademisyenler ve eğitime ilgi duyan herkes katılabilir.  Kurs bitiminde başarılı olan kursiyerlere ÜNİVERSİTE ONAYLI KATILIM SERTİFİKASI verilecektir.

Başlama tarihi: 22.02.2020

Bitiş tarihi: 08.03.2020

Kurs Ücreti: Öğrenci :350 TL – Dışardan Katılım: 400 TL

Kurs Eğitmeni: Doç. Dr. Çağdaş CAZ
Kurs Günleri ve Saatleri: Kursumuz 3 hafta yapılacak olup ilk iki hafta Cumartesi / Pazar saat 4'er saat, son hafta ise 6'şar saat olmak üzere toplam (28 saat) kurs verilmesi planlanmaktadır.

Başvuru: bosuyam@yobu.edu.tr   e-posta adresine isim, soyisim, telefon numarası ve SPOR KOÇLUĞU kursu ibaresini içeren içeren bir e-posta ile ön talepte bulunabilirsiniz. 

Kurs materyalleri merkezimiz tarafından karşılanacaktır.

İNGİLİZCE KONUŞMA KURSU (Sertifikalı)

Üniversitemiz Sürekli Eğitim Merkezi (BOSUYAM) tarafından sertifikalı İngilizce Konuşma Kursu düzenlenecektir. Kursla ilgili bilgiler aşağıdadır.

Ön Kayıt Dönemi: 10 Ocak – 17 Şubat 2020 tarihleri arasında

bosuyam@yobu.edu.tr   adresine kurs adı, ad-soy ad ve cep telefon numaranızı içeren bir e-posta göndererek ön kayıt yapabilirsiniz.

Kesin Kayıtlar: 18-21 Şubat 2020

Kurs Başlama: 25 Şubat 2020 Salı

Kurs Bitiş: 01 Nisan 2020 Çarşamba

Kurs Günleri: Salı ve Çarşamba- 18.00’den itibaren 4’er saat.

Kurs Süresi: 6 Hafta (48 saat)

Kurs Yeri: BOSUYAM. Erdoğan Akdağ Kampüsü İletişim Fakültesi 3. Kat.

Kurs Ücreti: Öğrenci: 500TL   Diğer: 600 (Kurs materyalleri ücrete dahildir)

(Şehitlerimizin aileleri için ücretsizdir.)

Eğitmen: Dr. Öğr. Üyesi Ramazan GÜÇLÜ. (Eğitim Fak. İngilizce Öğretmenliği Anabilim Dalı) Özgeçmiş için: https://pbs.bozok.edu.tr/goster.php?lookup=388

Kurs Nasıl Olacak?

Kurs boyunca, ders içi – ders dışı tüm zamanlarda sadece İngilizce konuşulacaktır. Katılımcıların konuşarak/dinleyerek maksimum düzeyde İngilizceye maruz kalacakları, aynı zamanda her katılımcının kendini rahat hissedeceği, sıcak ve keyifli bir öğrenme ortamı oluşturulması hedeflenmektedir.  Soru-cevap egzersizleri, cümle kurma/değiştirme egzersizleri, konuşmayı kolaylaştırıcı öbek ifadeler, telaffuz alıştırmaları, yabancılarla iletişim ortamlarında ihtiyaç duyulacak karşılıklı konuşmalar (alışveriş, seyahat, akademik toplantılar vb), güncel konularda planlı veya spontan tartışmalar, kısa videolar ile katılımcılara konuşma pratiği kazandırılması hedeflenmektedir.  (Katılımcıların talebi dahilinde, kurs döneminde sadece İngilizce sesli mesaja dayalı watsap grubu da kurulabilir)

Kimler Katılabilir?

Üniversitemiz akademik ve idari personeli, zorunlu ve isteğe bağlı hazırlık sınıfı öğrencileri, Erasmus+ ile yurtdışına gitmek isteyenler, üniversitemiz içinden veya dışından ilgili tüm öğrenciler, kamu çalışanları (valilik, adliye, emniyet ve jandarma personeli, doktorlar), iş insanları vb.

Benim İngilizce konuşmaya ihtiyacım var” diyen herkes katılabilir.

Açıklamalar

1- Katılımcıların temel düzeyde (A1-A2 seviye) İngilizce dil bilgisi ve kelime dağarcığına sahip olmaları beklenmektedir.

2- Kursumuz kesin kayıt sayısı 15 olunca açılacak olup; kontenjan 25 kişi ile sınırlı tutulacaktır.

KAZ YETİŞTİRİCİLİĞİ EĞİTİMİ

Sürekli Eğitim Merkezimiz (BOSUYAM) tarafından KAZ YETİŞTİRİCİLİĞİ EĞİTİMİ düzenlenecektir.

Başlama Tarihi: 15 Şubat   2020

Bitiş tarihi: 16 Şubat 2020

Kurs Ücreti:75 TL

Kurs Eğitmeni: Dr. Öğr. Üyesi Mehmet Akif BOZ

Kurs Günleri ve Saatleri: Cumartesi / pazar günleri toplam (20 saat) kurs verilmesi planlanmaktadır.

Başvuru: bosuyam@yobu.edu.tr e-posta adresine isim ve telefon numaranızı ve katılmak istediğiniz kurs adını içeren bir e-posta ile ön talepte bulunabilirsiniz.

20.01.2020 15:04