Yozgat Bozok Üniversitesi

HABERLER

Maliye Bölümü Öğrencileri Ankara Üniversitesi Siyasal Bilgiler Fakültesi III. Mülkiye Ekonomi Kongresine Katıldı

Maliye Bölümü Öğrencileri Ankara Üniversitesi Siyasal Bilgiler Fakültesi III. Mülkiye Ekonomi Kongresine Katıldı

Maliye Bölümü öğrencilerimiz, 13 Aralık 2019 Cuma günü Ankara Üniversitesi Siyasal Bilgiler Fakültesi Aziz Köklü Konferans Salonunda gerçekleştirilen III. Mülkiye Ekonomi Kongresine Dr. Öğr. Üyesi Berkan Karagöz, Dr. Öğr. Üyesi Muhammed Samancı ve Arş. Gör. Özlem Bapbacı danışmanlığında katılım gerçekleştirdi.

Zengin bir içeriğe sahip olan kongrenin açılış konuşması Ankara Üniversitesi Siyasal Bilgiler Fakültesi Maliye Teorisi Anabilim Dalı Başkanı Prof. Dr. Nuri Semih ÖZ tarafından yapıldı.

Kongrenin ilk oturumu ODTÜ öğretim üyesi Doç. Dr. İbrahim Semih Akçomak’ın Türkiye’nin uzun dönem ekonomik büyüme hikâyesine farklı bir bakış açısı getiren “Ekonomide Etik Değerler” sunumu ile gerçekleştirildi ve öğrencilerimizin de soruları yanıtlandı. 

Kongrenin II. oturumu Hacettepe Üniversitesi Maliye Bölümü öğretim üyesi ve TEKNOKENT Yönetim Kurulu Başkan Vekili Prof. Dr. Sayın Ahmet Burçin YERELİ'nin, Türkiye’de kayıt dışı istihdama yol açan nedenler ve çözüm önerileri “Türkiye’de Kayıt Dışı Ekonominin Boyutları” başlıklı sunumu ile gerçekleştirildi.

Kongrenin III. oturumu Ankara Üniversitesi Siyasal Bilgiler Fakültesi Maliye Teorisi Anabilim Dalı Başkanı Prof. Dr. Nuri Semih ÖZ tarafından “Vergi Cennetleri ve Yatırımlara Etkileri” başlığıyla ve IV. oturum Afyon Kocatepe Üniversitesi İktisat Bölümü öğretim üyesi Doç. Dr. Murad Tiryakioğlu, “Yeşilin Yedi Tonu, Yedinci Kıta ve Daha Bir Sürü Şey…” başlıklı sunumları ile son buldu.

Dört oturumda gerçekleştirilen kongre sonrasında Hacettepe Üniversitesi Maliye Bölümü öğretim üyesi ve TEKNOKENT Yönetim Kurulu Başkan Vekili Prof. Dr. Sayın Ahmet Burçin YERELİ ve Maliye bölüm öğrencilerimiz ile günün anısı olarak fotoğraf çektirdi.

Maliye alanında yaşanan gelişmeleri yakından takip edebilmelerine olanak sağlayan program sonrasında katılımcı öğrencilerimize sertifika verildi.

Kongre sonrası Maliye Bölüm öğrencilerimiz ile Türk Milletinin kalbinin attığı yer olan Anıtkabir’e ziyaret gerçekleştirildi. 24 oğuz boyunu temsil eden Aslanlı Yol’dan geçilerek, Tören Meydanına ulaşıldı. Ardından Başöğretmen Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün mozolesine ulaşılarak saygı duruşunda bulunuldu.

Ziyaret esnasında Atatürk’ün özel eşyaları, madalyaları, kullandığı kitapları yakından gören öğrencilerimiz, Çanakkale Muharebeleri, Sakarya Meydan Muharebesi, Büyük Taarruz ve Başkomutan Meydan Muharebelerinin anlatıldığı panorama ile yağlı boya tablolarını inceleme fırsatı buldular.

 

 

17.12.2019 15:31