Yozgat Bozok Üniversitesi

HABERLER

Türkiye Siyaset Bilimi Dergisinin Yeni Sayısı (2021/1) Yayınlandı

 

Türkiye Siyaset Bilimi Dergisi 2021/1

Doğu Akdeniz Jeopolitiği ve Libya’da Güncel Gelişmeler

Sayı Editörü: Prof. Dr. Kürşad ZORLU

 

Fakültemizin uluslararası hakemli, elektronik ve basılı akademik dergisi olan Türkiye Siyaset Bilimi Dergisi (TSBD)'nin yeni sayısı "Doğu Akdeniz Jeopolitiği ve Libya'da Güncel Gelişmeler" teması Dekanımız Prof. Dr. Kürşad Zorlu’nun sayı editörlüğü ile yayınlandı. 

Yeni sayımızda, Libya’dan Bosna Hersek’e, Uluslararası Deniz Hukukundan Doğu Akdeniz’deki Birleşik Krallık politikalarına ve Kıbrıs sorununun dünü bugünü ve yarınına ilişkin pek çok akademik çalışmaya yer verilmiştir. Ayrıca, Sayın Cihat Yaycı ile gerçekleştirilen “Türkiye’nin Denizlerdeki Politikası Ne Olmalı?” başlıklı röportaj da siz değerli okurlar ile paylaşılmıştır.

Literatüre önemli katkılarda bulunan ve bölge hakkında önemli değerlendirmelere yer verilen dergimizin yeni sayısı, dergi internet sayfasından ve DergiPark üzerinden erişime açılmıştır.

Sayı Editörü Sayın Prof. Dr. Kürşad Zorlu tarafından kaleme alınan Editoryal’e ulaşmak için tıklayınız.

 

Dergi Park Adresi:

https://dergipark.org.tr/tr/pub/tsbder

Fakülte Web Sitesi Adresi:

http://iibfdergi.bozok.edu.tr/

 

 

Türkiye Siyaset Bilimi Dergisi (TSBD), Yozgat Bozok Üniversitesi İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi tarafından yılda iki kez Mart ve Eylül aylarında Türkçe, İngilizce ve Almanca yayınlanacak Uluslararası hakemli, elektronik ve basılı akademik bir dergidir. Siyaset biliminin her alanında; siyaset teorileri, karşılaştırmalı siyaset bilimi, uluslararası ilişkiler, kamu yönetimi v.b.  özgün makale, araştırma notları,  bilimsel değerlendirmeler ve analizler yanında sosyal bilimlerin bu alanla sınırlandırılan; siyaset sosyolojisi, siyaset psikolojisi, siyasi tarih, uluslararası hukuk v.b.  alt disiplinlerine de yer verilmektedir.

Türkiye Siyaset Bilimi Dergisi, siyaset bilimi alanında teorik ve alan araştırmaları temelinde analitik, bilişsel (kognitif) çalışmalara yer vererek hem Türkiye’de hem de uluslararası alanda gelişmeler hakkında analitik çalışmalar yapmak ve günümüz ve gelecekle ilgili öngörülerde bulunarak akademik perspektifi geliştirmeyi hedeflemektedir. Bu çıkış noktasıyla, derginin amacı siyaset bilimi literatürüne katkıda bulunmak ve akademik bulguları hem ulusal hem de uluslararası camia ile paylaşmaktır. 

 

Dergi Park Adresi:

https://dergipark.org.tr/tr/pub/tsbder  

Fakülte Web Sitesi Adresi:

http://iibfdergi.bozok.edu.tr/

 

 

 

24.03.2021 13:12