YOZGAT BOZOK ÜNİVERSİTESİ

İKTİSADİ VE İDARİ BİLİMLER FAKÜLTESİ

AB Gençlik Programları Hakkında

 

AB Gençlik Programı Ofisi, Bozok Üniversitesi öğrencilerine Erasmus+ Gençlik programını tanıtmayı, öğrencilerin bu programa katılmalarını, programa uygun başarılı Erasmus+ Gençlik projeleri yazmalarını ve hayata geçirmelerini sağlamak amacıyla Bozok Üniversitesi İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi Dekanlığı tarafından kurulmuştur.

AB Gençlik Programları Ofisi İşleyişi ?

Ofisin temel iki fonksiyonu vardır: Eğitim ve Tanıtım Faaliyetleri. Bu faaliyetler için uygulama süreçleri farklı işlemektedir. Tanıtım faaliyetleri çeşitli öğrenci toplulukları, sivil toplum örgütleri, ofis çalışanları ve gönüllüleri tarafından periyodik olarak yerleşkelerde düzenlenen etkinlikler aracılığıyla yapılmaktadır. Eğitim faaliyetleri ise, öğrenci topluluklarının talepleri ve bireysel öğrenci taleplerinin belirli sayıya ulaşması ile düzenlenmektedir.

(eğitim talepleri için:bozokiibfprojeofisi@bozok.edu.tr   354 242 10 42 dahili 6688 )

 

AB Gençlik Programları Ofisi Görevleri ?

• Bozok Üniversitesi öğrencilerine Erasmus+ Gençlik Programını tanıtarak farklı bölümlerden öğrencilerin, Erasmus+ Gençlik projelerinde ve sosyal sorumluluk projelerinde bir araya gelmelerini sağlamaktır.

• Bozok Üniversitesi’ne bağlı birimler, sivil toplum kuruluşları, öğrenci toplulukları, gençlik grupları, kamu kuruluşları arasında iletişim köprüleri kurmak, ziyaretlerde bulunmak ve ofisin tanıtımını yapmaktır.

• Bozok Üniversitesi öğrencilerine Erasmus+ Gençlik Programı’nı tanıtarak Avrupa Fırsatları’nın bilinirliğine katkı sağlamaktır.

• Bozok Üniversitesi öğrencilerine Erasmus+ Gençlik projesi geliştirme sürecinde eğitim ve danışmanlık hizmeti sağlamaktır.

• Bozok Üniversitesi dahilinde kurumun ihtiyaçları doğrultusunda projeler geliştirmektir.

 

 

Contact

Bozok Üniversitesi İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi

Gençlik Programları Ofisi

Erdoğan Akdağ Kampüsü  Merkez / YOZGAT

E-mail        : bozokiibfprojeofisi@bozok.edu.tr

Tel             : 354 242 10 42 dahili 6688

Facebook : https://www.facebook.com/bozokiibfprojeofisi​