YOZGAT BOZOK ÜNİVERSİTESİ

İKTİSADİ VE İDARİ BİLİMLER FAKÜLTESİ

FAKÜLTEMİZ ÖĞRENCİLERİ "POLİS HAFTASINI" KUTLADI

Yer: YOZGAT Yerköy

Fakültemiz öğrencileri, “Polis Haftasını” kutladı.

Türk Polis Teşkilatı'nın kuruluşunun 173. yıldönümü tüm yurtta olduğu gibi Yozgat’ da büyük bir coşkuyla kutlanmaya başlandı

Bozok Üniversitesi İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi öğrencileri, Polis Haftası etkinlikleri çerçevesinde; Emniyet Teşkilatı’nın 173. Kuruluş Yıldönümü kapsamında; Ülkemizin bölünmez bütünlüğü ve bağımsızlığı için gecesini gündüzüne katarak, vatan, millet ve bayrak sevgisi uğruna kahramanca ve fedakârca bir şekilde terör örgütüne yönelik sürdürülen operasyonlarda görevleri başında makamların en yükseği olan şehitlik mertebesine ulaşan, Yozgatlı Şehit Özel Harekât Polis Memuru Muzaffer TUFANER’ için, Yerköy İlçesi Saray köyünde mezarı başında Kuran-ı Kerim okunarak dualar edildi. Şehidin anne ve babasını ziyaret eden öğrenciler duygu dolu anlar yaşadı.

Yerköy’de dostluk maçları

Türk Polis Teşkilatının 173. Kuruluş Yıldönümü etkinlikleri kapsamında geleneksel olarak düzenlenen dostluk maçları yapıldı. Müsabakalar İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi futbol takımı ve Yerköy Adalet Meslek Yüksekokulu takımının katılımıyla Yerköy İlçe Stadyumunda; İİBF Basketbol takımı ile Yerköy Adalet MYO takımları arasında Yerköy Kapalı Spor Salonunda gerçekleştirildi. Sahada keyifli ve heyecanlı bir mücadele ile tamamlanan karşılaşmalar sonrasında dostluğun galip geldiğini belirten öğrenciler, “Ülkemizin her köşesinde toplumun huzuru için 24 saat görev başında olan emniyet güçlerimizin her zaman yanındayız. Türk Polis Teşkilatının 173. kuruluş yıl dönümünü bizlerde sahada dostluk maçı ile kutladık” dedi.

Yerköy İlçe Emniyet Müdürlüğü ziyaret edildi.

Polis Haftası Dostluk maçlarının ardından öğrenciler, Yerköy İlçe Emniyet Müdürlüğü’nü ziyaret etti. Emniyet mensuplarına günün anısına plaket ve hediyeler takdim eden öğrenciler : “173 yıllık köklü bir mazi ve teşkilat yapısına sahip Türk Polis Teşkilatı, ülkemizin güvenliğinin teminatıdır. Halkımızın Huzuru Gururumuzdur, parolasıyla çalışan; vatanı ve milleti uğruna canlarını feda etmekten sakınmayan polisimizin, Polis Haftasını en içten dileklerimizle kutluyor;  bu ulvi görevi yerine getirirken şehit olan aziz şehitlerimizi rahmetle anıyor, gazilerimize ve ailelerine uzun ömürler diliyoruz’’ dedi. Hatıra fotoğrafı çektirilmesinin ardından ziyaret tamamlandı.