BOZOK ÜNİVERSİTESİ

İKTİSADİ VE İDARİ BİLİMLER FAKÜLTESİ

Diplomalar Hakkında

Fakültemizden 2016-2017 Eğitim Öğretim Yılı Bahar Yarıyılı sonunda mezun olan öğrencilerimizin diplomaları hazırdır.

Diploma almak için gereken işlemler:

* Eğer geçici mezuniyet belgesi alınmış ise;

1-  Diploma teslim alınırken belgenin aslının mutlaka iade edilmesi gerekir. Bu belgenin herhangi bir kuruma verilmemesi gerekmektedir. Geçici Mezuniyet Belgesi diploma yerine geçmektedir. Belgenin fotokopisi veya “aslı gibidir” nüshası ile diploma verilmeyecektir. Eğer belgenin aslı kayıp ise, herhangi bir gazeteye ilan verilir ve gazete ilanı fakülteye teslim edilerek diploma alınır.

2- Öğrenci diplomayı ya şahsen veya noterden vekalet verdiği  biri aracılığı ile alabilir. Bunların dışında hiç kimseye diploma teslim edilmez. Faks yoluyla veya posta yoluyla gönderilmez. Vekalet verilen kişiye okula teslim edilmek üzere geçici mezuniyet belgesinin aslı da verilmelidir.

* Eğer geçici mezuniyet belgesi alınmamış ise;

  1. Fakülte öğrenci işlerinden ilişik kesme belgesi alınarak gerekli yerlere imzalatılır ( Kütüphane, Yemekhane, Dış İlişkiler Koordinatörlüğü)
  2. İlişik kesme belgesi  imzalandıktan sonra öğrenci kimliği ile beraber fakülte öğrenci işlerine teslim edilir.
  3. Varsa cübbe ve kep Dekanlık katına iade edilir.
  4. Öğrenci diplomayı ya şahsen veya noterden vekalet verdiği  biri aracılığı ile alabilir. Bunların dışında hiç kimseye diploma teslim edilmez. Faks yoluyla veya posta yoluyla gönderilmez. Vekalet verilen kişiye okula teslim edilmek üzere geçici mezuniyet belgesinin aslı da verilmelidir.

 *Diploma için herhangi bir ücret talep edilmez.

Mezunlar Birliğine Üye Olmak İçin Tıklayınız.