YOZGAT BOZOK ÜNİVERSİTESİ

İKTİSADİ VE İDARİ BİLİMLER FAKÜLTESİ

2017-2018 Eğitim-Öğretim Yılı Yaz Okulu Sonrası Mezuniyetleri

Fakültemizden 2017-2018 Eğitim Öğretim Yılı Yaz Okulu sonrası mezun olan öğrencilerimizin geçici mezuniyet belgeleri hazırdır.

Mezun Öğrenci Listesi

Geçici mezuniyet belgesini almak için gereken işlemler:

  1. Fakülte öğrenci işlerinden ilişik kesme belgesi alınarak gerekli yerlere imzalatılır ( Kütüphane, Yemekhane, Dış İlişkiler Koordinatörlüğü)
  2. İlişik kesme belgesi imzalandıktan sonra öğrenci kimliği ile beraber fakülte öğrenci işlerine teslim edilir.
  3. Varsa cübbe ve kep Dekanlık katına iade edilir.
  4. Öğrenci, geçici mezuniyet belgesini ya şahsen veya noterden vekalet verdiği  biri aracılığı ile alabilir. Bunların dışında kimseye belge teslim edilmez. Faks yoluyla veya posta yoluyla gönderilmez. Vekalet verilen kişiye okula teslim edilmek üzere öğrenci kimliği de verilmelidir.
  5. Geçici Mezuniyet Belgesi diploma yerine geçmektedir. Diploma teslim alınırken bu belgenin aslının mutlaka okula iade edilmesi ve herhangi bir kuruma verilmemesi gerekmektedir. Belgenin fotokopisi veya “aslı gibidir” nüshası ile diploma alınamaz. Eğer belgenin aslı kayıp ise herhangi bir gazeteye ilan verilir ve gazete ilanı fakülteye teslim edilerek diploma alınır. Diploma veya geçici mezuniyet belgesi için herhangi bir ücret talep edilmez.
  6. Geçici mezuniyet belgesini almak zorunlu değildir, isteyenler diplomaları hazır olduğunda yukarıdaki işlemleri yaparak doğrudan diplomalarını alabilirler.
  7. e devlet sayfası üzerinden Yükseköğretim Kurulu'na girilerek mezun durumda olunduğuna dair belge alınabilir.

Mezunlar Birliğine Üye Olmak İçin Tıklayınız.